detail
| model | Panthère SM 1 Row 18K YG x SS |
| Product number | 669210 |
| Year of manufacture | 1980's |
| machine | Quartz (battery-powered Cal.157) |
| Country of manufacture | Switzerland |
| waterproof | Daily life waterproof |
| case diameter | 26mm |
| Case material | 18k yellow gold x stainless steel |
| Windshield material | mineral glass |
| belt width | 12mm |
| Buckle width | 12mm |