Detail
| Model | DeVille GP TV case Gold New Old Stock |
| Product number | 111.0139 |
| Year of manufacture | 1975 |
| Movement | Manual winding (Cal.625) |
| Country of manufacture | Switzerland |
| Waterproof | non-waterproof |
| Case diameter | 37mm |
| Material | 14k Yellow Gold plated |
| Crystal material | plastic |
| Strap width | 18mm |
| Buckle width | 14mm |